• info@sisarmuhendislik.com
  • 0 224 235 23 93

Blog / Sistem / VALEO BAŞARI ÖYKÜMÜZ

VALEO BAŞARI ÖYKÜMÜZ
  • Kategori: Sistem |
  • Tarih:
  • | 1667 Görüntüleme

ULUSLARARASI ALANDA GÜÇLÜ BİR VARLIK: VALEO


 Dünyanın her yerindeki müşterilerine hizmet vermek ve taleplerini en verimli şekilde yerine getirmek için Valeo, 30 ülkede faaliyet göstermektedir ve büyük otomobil üreticileriyle kendi pazarlarında yakın işbirliği içinde çalışmaktadır. Bu, grubun otomobil üreticileriyle ilişkileri içinde, gerektiğinde küresel ve/veya yerel seviyede bir yaklaşım geliştirerek pazarın zorlukları ile başa çıkabilmesini sağlamaktadır. Valeo, stratejisini sürdürülebilir kalkınma politikasına uygun şekilde uygulamaktadır.


 


FirePro Aerosol Gazlı Söndürme Sistemi


Trafo Odası / AG Odası / OG Odası


İşletmelerin en büyük yangın riskinin olduğu yerlerden biri ise elektrik aksamlarının yoğun bulunduğu yerlerdir. Bunlardan biri de 'Trafo/ AG/ OG Odası’dır. Yüksek voltajların olduğu bu alanlarda kısa sürede yangın büyüme riski oluşabilmesinden dolayı, yangın söndürme sistemi olarak; FirePro Aerosol Gazlı Söndürme Sistemi uygun görülmüştür.


FirePro Aerosol Gazlı Söndürme Sistemi tercih edilmesinin sebebi; odada maruz kalınan elektrik akşamlara karşı zarar vermemesi ve sistem olarak kullanım/montaj kolaylığıdır.


FirePro Uygulaması Nasıl Yapılır?


FirePro Aerosol Gazlı Söndürme Sistemi içerisinde bulunan katı maddenin direkt olarak gaza geçmesi sonucu dışarıdaki yangına müdahale eder. Valeo için uygulanan FirePro Aerosol Gazlı Söndürme Sistemi ise, öncelikle duman yükseldiğinde duman dedektörleri, daha sonra yükselen ısı için ısı dedektörleri sinyal verir, son olarak oluşmaya başlayan yangın için FirePro Aerosol Gazlı Söndürme Sistemi aktif hale gelir.


 


Risk Ve Sonuçları


Trafo odalarının içerisinde elektrik aksamları yüksek voltajda olduğundan çıkabilecek yangınlar II. Sınıf yangına sebebiyet vereceğinden, herhangi bir elektrik sebebi ile çıkabilecek yangınlar büyük derece risk arz etmektedir. Bu sistem, trafo/ ag/ og odası içerisinde yer alan elektrik akımına zarar vermemektedir. Dolayısıyla uygun görülecek en iyi sistem FirePro Aerosol Gazlı Söndürme Sistemi’dir.


 


FirePro Aerosol Gazlı Söndürme Sistemi olmasa idi?


Elektriğin sebebiyet verdiği yangınlar II. Sınıf Yangınlar olarak adlandırıldığından; çıkabilecek yangın, patlama fazla önem arz etmektedir. Elektrik aksamlarının zarar görmemesi için uygun görülecek sistem ise; FirePro Aerosol Gazlı Söndürme Sistemi’dir.